HakkımızdahakkimizdaGeçmişimiz Cevat Olgac yönetiminde 1976 senesinde Olgaç vinç adı altında kurulan firmaya dayanmaktadır. Cevat Olgaç oğulları ile beraber 2 adet bussing marka sabit bomlu vinçlerle kayseri de hizmet vermeye başla mıştır. Şu anki firma sahibi olan İhsan Olgaç 1980 yılında babası Cevat Olgaç tan ayrılarak kaptan vinç adı altında yine bussing marka sabit bomlu vinç ile, kayseri ve civarı illerde oto kurtarma ve vinç hizmetleri vermeye başlamıştır. O günden bugüne vinç sektöründe bölgede lider seviyede, sürekli araç filosunu genişleten ve günümüz ihtiyaçlarına ve teknolojik gelişimlere paralel olarak , araçlarını yenileyip bu günlere kadar gelmiştir. Bugün ise araç üstü hiap ve mobil vinçler ile sektörde hizmetine devam etmektedir.

misyonumuzKayseri vinç sektöründe, müşterilerimizin her türlü vinç platform ve manlift ihtiyaçlarını karşılayabilmek için, gerekli araç ekipman ve aparatları, deneyimli bir operatör kadrosu elinde etkili ve verimli biçimde kullanarak, yatırımcı ve sanayicilerimizin vinç gereksinimlerine yönelik çözüm odaklı projeler geliştirmek, zamanı kontrollü biçimde kullanmak, risk olgusunu en aza indirgeyerek yapılan işi herhangi bir zarara neden olmaksızın sonlandırmak ve memnuniyeti sağlamaktır.

 

Başta Kayseri olmak üzere, civar illerin ve gelişmekte olan sanayimizin gelecekte ihtiyaç duyabileceği her tür vinç ve ekipmanlarına yeterli büyüklük ve sayıda sahip olabilmek, bölgede lider kuruluş olabilmek, memleketimizde ihtiyaç duyulduğunda yeterli olamadığımız ve Ankara, İstanbul, Adana gibi büyük illerden getirilen vinçlerin yanı başımızda çalışmasının, gurur kırıcı etkisini bertaraf etmek ve memleketimizce gurur kaynağı olabilecek bir kuruluş haline gelmek üzere makine parkımızı en yüksek seviyede tutmaktır.